Bilfen Okulları

Ad Details

  • Listed: 8 Ocak 2020 22:38
  • Expires: 1 day, 8 hours

Description

Öğretimde lider programlarıyla güven veren eğitim ortamı…

Bilfen ilkokul programımız, öğrencinin her yönden gelişimini destekleyeceğini taahhüt  eder.Akademik gelişimin yanı sıra programımızın temelinde çocuğa öğrenme sevgisini aşılamak ve çocukta öz farkındalık yaratmak vardır.Hedefimiz, programımızın içeriğinde çok önemli bir yer tutan “Karakter Eğitimi” çalışmalarıyla çocuklarda nezaket kurallarına uymayı empati kurmayı, sorumluluk almayı, azimli, saygılı ve cömert olmayı geliştirmektir.

“School in School-Okul İçinde Okul” diye adlandırdığımız sistemimizde; “Bilfen Zenginleştirilmiş ve Derinleştirilmiş Öğretim Programı” ile öğrencinin güçlü yönleri merkeze alınır. Tüm çocuklarımızın güçlü alanlarının tespit edilerek geliştirildiği BİGeP – IPT (Bireysel Gelişim Zamanı) çalışmalarına çocuklar, öğretmenlerinin  gözlemleri sonucunda ortaya çıkan envanter sonuçlarına göre yerleştirilir.
                     
İngilizce eğitimi 1. sınıfta “Side by Side“ ile başlar. Bir Türk ve  bir İngilizce sınıf öğretmeniyle tam gün eş zamanlı ders işlenir. Side By Side programımız 2. sınıfta da devam eder.
3 ve 4. sınıflarımızda “BE-Jr -Bilfen Enrichment Junior” programı uygulanır. İngilizce programımız  1. sınıftan itibaren tüm sınıflarda CLIL-Content and Language Integrated Learning (Dil ve içeriği bütünleştiren öğrenim) tabanlıdır.
4. sınıftan itibaren konusunda uzman branş öğretmenleri tarafından sürdürülen eğitim-öğretim programıyla hedeflenen; öğrencileri araştırmayı bilen,  alt yapısı kuvvetli ve tam donanımlı olarak ortaokula hazırlamaktır.

       İLETİŞİM ADRESİ

Küçük Çamlıca Mah.  Üçpınarlar  Cd.
No : 89 34696 Üsküdar / İstanbul

TELEFON
444 99 42

Listing ID: 2585e1624baee48e

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply